fbpx
Home » Jong Sparta komt net te kort tegen Rijnsburgse Boys

Jong Sparta komt net te kort tegen Rijnsburgse Boys

19 april 2025 - 17:06

Jong Sparta Rotterdam heeft vanmiddag in een vermakelijke wedstrijd nipt verloren van Rijnsburgse Boys. Ondanks een vroege voorsprong bleken ‘de Uien’ met 2-3 te sterk. Ayoub Oufkir en Quincy Hoeve scoorden voor de Kasteelheren.

Met nog vijf wedstrijden te gaan, staat Jong Sparta voor een zware opgave. De Rotterdammers moeten nog acht punten inlopen op de huidige nummer negen Barendrecht om rechtstreekse handhaving in de Tweede Divisie te bewerkstelligen. Om vanmiddag iets van die achterstand goed te maken, had trainer Jeff Stans, in tegenstelling tot vorige week, de beschikking over een grotere selectie. Zo keerde Kaylen Reitmaier en Ayoub Oufkir terug vanuit de A-selectie en waren Ayoni Santos en Hamza el Dahri weer speelgerechtigd na een schorsing. Dit viertal begon dan ook direct in de basis, net als Kjeld van den Hoek. De verdediger nam de plek van de geschorste Dylan van Wageningen over, die vorige week tegen een rode kaart aanliep. Verder verschenen ook Jorn Triep en Giannino Vianello na weken van blessureleed weer op het wedstrijdformulier, al begonnen zij op de bank.

Jong Sparta kende een geweldige start van de wedstrijd, want na zes minuten kwam de Kasteelclub door een schitterend doelpunt al op voorsprong. De goal werd opgezet door Ayoni Santos, die na een lange rush de bal afgaf aan Ayoub Oufkir. De aanvaller besloot van een dikke twintig meter uit te halen en met succes. Zijn zwabberschot vloog namelijk op schitterende wijze achter doelman Wesley Zonneveld: 1-0. Lang om van die voorsprong te genieten had Jong Sparta echter niet, want nog geen minuut later kwam Rijnsburgse Boys al langszij. Kaylen Reitmaier verwerkte een voorzet van Rijnsburgse Boys niet optimaal, waar Ilias Kariouh van profiteerde. Hij schoot uit de kluts raak: 1-1. Zo was de wedstrijd acht minuten oud en hadden we al twee doelpunten gezien. Het had weinig gescheeld of in de negende minuut kwam daar een derde doelpunt bij. Oufkir bereikte namelijk Quincy Hoeve in het strafschopgebied, die uit kansrijke positie kon schieten. Zijn poging ging echter recht op Zonneveld af.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Pro Shots)

Vanaf dat moment kantelde het spelbeeld en nam Rijnsburgse Boys de overhand. Dat leidde tot een kansenregen voor de bezoekers, waarbij Sjors Kramer de eerste mogelijkheid kreeg. De verdediger kon uit een scrimmage de trekker erover halen, maar stuitte op Reitmaier. Drie minuten later was Rijnsburgse Boys via topscorer Mark van der Weijden nog een stuk dichter bij de 1-2. De spits, goed voor 23 doelpunten dit seizoen, werd door Kariouh in een kansrijke positie gelanceerd, maar raakte de paal. Het waren niet de laatste kansen voor Rijnsburgse Boys, dat na een halfuur spelen via een andere smaakmaker Delano Asante bijna scoorde. De pegel van Asante werd echter knap over getikt door Reitmaier, die uit de daaropvolgende hoekschop ook Daan Walraven van de 1-2 afhield. Nog geen minuut later mocht de sluitpost van Jong Sparta weer aan de bak, ditmaal op een afstandsschot van Steff van Rooijen. Uiteindelijk was het uitstel van executie, want na dik een halfuur spelen kwam Rijnsburgse Boys alsnog op voorsprong. Een ingedraaide voorzet van Kariouh werd door niemand aangeraakt en viel bij de tweede paal binnen: 1-2. Voor Jong Sparta betekende deze achterstand wel dat de druk van Rijnsburgse Boys begon af te nemen, al kwam het zelf nauwelijks aan aanvallen toe. Via Asante was Rijnsburgse Boys in de slotfase van de eerste helft nog zelfs dicht bij de 1-3. Zijn inzet vloog net over het doel van Reitmaier.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Pro Shots)

Zo beleefde Jong Sparta een moeizame eerste helft, waarin het haar handen vol had aan Rijnsburgse Boys. In de tweede helft hadden de rood-witten echter maar vier minuten nodig om langszij te komen. Hoeve dook uit een perfect aangesneden vrije trap van Mohamed Oukhattou namelijk volledig vrijstaand op voor de neus van Zonneveld en knikte raak: 2-2. Twee minuten later was Rijnsburgse Boys aan de andere kant echter alweer dichtbij een nieuwe voorsprong. Asante zocht van net buiten het strafschopgebied de verre hoek, maar zag Reitmaier zijn inzet pareren. Toch was het Jong Sparta dat in de tweede helft het betere van het spel had en de kansen kreeg. Zo had Viggo Guit na een krap halfuur spelen de 3-2 op zijn schoen na een goede actie. De middenvelder vond echter de voet van Zonneveld op zijn weg. Luttele minuten later kopte Hoeve op aangeven van Oukhattou over. De beste kans was echter voor Oufkir, die na een prima pass van Oukhattou alleen op Zonneveld af kon. De aanvaller passeerde de doelman, maar zag Kramer zijn schot op de doellijn onschadelijk maken.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Carla Vos)

Zo ontbrak het aan efficiëntie bij Jong Sparta, iets waar Rijnsburgse Boys na de rust ineens geen last meer van had. Door een fout in de opbouw bij Jong Sparta kwamen de bezoekers namelijk twintig minuten voor tijd uit het niets op voorsprong. Van der Weijden was degene die van die fout profiteerde en schoot via de paal raak: 2-3. Vier minuten later had Rijnsburgse Boys de wedstrijd zelfs in het slot kunnen gooien, toen Van Rooijen de bal vanuit een hoekschop voor zijn voeten kreeg. Guit stond in de doelmond echter goed opgesteld en werkte zijn schot weg. In de slotfase joeg Jong Sparta nog wel op de gelijkmaker, maar waren de kansen schaars. Guit kreeg vanuit een vrije trap de beste mogelijkheid, mar zag Zonneveld zijn inzet stijlvol keren. Aan de andere kant was invaller Joao Simoes nog dicht bij de 2-4.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Carla Vos)

Gescoord werd er uiteindelijk niet meer, waardoor Jong Sparta met 2-3 verloor van Rijnsburgse Boys. Volgende week zijn de Rotterdammers vrij, op 3 mei gaat Jong Sparta op bezoek bij Scheveningen.

Opstelling Jong Sparta Rotterdam:

Kaylen Reitmaier, Tiziano Vianello, Max de Ligt, Kjeld van den Hoek (75. Giannino Vianello), Giovanni Mulumba (87. Jorn Triep), Viggo Guit, Ayoub Oufkir, Hamza el Dahri, Quincy Hoeve, Mohamed Oukhattou (75. Jelani Seedorf), Ayoni Santos (60. Aymane Bais)