fbpx
Home » Sparta pakt na bizarre slotfase één punt in Amsterdam

Sparta pakt na bizarre slotfase één punt in Amsterdam

27 april 2025 - 16:35

Sparta Rotterdam heeft vanmiddag in een knotsgekke wedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Ajax. In de 95e minuut kwam de Kasteelheren door een goal van Mohamed Nassoh op een 0-1 voorsprong. Uiteindelijk zorgde Youri Regeer één minuut later voor een 1-1 eindstand.

Doordat Sparta al zes wedstrijden ongeslagen is en haar laatste drie wedstrijden ook nog eens allemaal won, reisde het vanmiddag met een goed gevoel naar de Johan Cruijff ArenA af. Desondanks koos trainer Maurice Steijn wel voor twee wijzigingen in zijn basiselftal. Shunsuke Mito keerde namelijk weer terug van blessureleed, wat ten kostte ging van Joel Ideho. Verder was Joshua Kitolano voor het eerst sinds eind januari weer fit genoeg voor een basisplaats. De Noor nam de positie van Carel Eiting in op het middenveld.

In de openingsfase zagen we het verwachten spelbeeld. Sparta zakte in en liet Ajax het spel maken, dat na een kleine tien minuten spelen tot de eerste mogelijkheid kwam. Kenneth Taylor probeerde met zijn hoofd de bal namelijk klaar te leggen voor Brian Brobbey, maar dat werd doorzien door Nick Olij. Met een prima ingreep voorkwam de doelman dat Brobbey namelijk van dichtbij kon schieten. Eén minuut later kwam Oliver Edvardsen echter wel tot de eerste doelpoging tussen de palen. Zijn kopbal was een prooi voor Olij, die luttele minuten later ook attent was bij een gevaarlijke voorzet van Anton Gaaei. De beste Ajax-kans diende zich na een kwartier spelen aan, toen diezelfde Gaaei was doorgebroken aan de rechterkant van het veld. De rechtsback bereikte met een lage voorzet Bertrand Traoré, maar met een prima tackle voorkwam Gjivai Zechiël dat Olij in actie moest komen.

Zo kwam Sparta zonder kleerscheuren de openingsfase door en groeide het langzaam beter in de wedstrijd. Na een halfuur spelen betaalde dat zich uit in een serieuze kans voor Mitchell van Bergen. Na een goede onderschepping van Patrick van Aanholt kreeg de aanvaller via Joshua Kitolano namelijk de bal. Het schot van Van Bergen werd met de voet echter knap gekeerd door Mattheus. Twee minuten later kreeg Sparta via Shunsuke Mito een nog veel betere kans. De Japanner werd gelanceerd door Kristian Hlynsson en zocht de korte hoek. Mito plaatste de bal echter naast. Deze kansen zorgden wel voor gemor op de tribunes, wat Sparta alleen maar sterker leek te maken. Via Zechiël deelden de bezoekers in de slotfase van de eerste helft namelijk een nieuwe speldenprik uit, al zagen we de beste kans van het eerste bedrijf in de blessuretijd. Tobias Lauritsen zette Mito namelijk oog in oog met Mattheus, maar de aanvaller schoot recht op de Braziliaanse sluitpost af. Zo liet Sparta na om met een voorsprong de kleedkamer op te zoeken.

Ook in de tweede helft was Sparta lange tijd de bovenliggende partij, al bleven grote kansen nu uit. Sterker nog, na een klein uur spelen was Ajax plots dicht bij de openingstreffer. Gaaei zette invaller Wout Weghorst namelijk alleen voor Olij, die de doelman ook passeerde. Vanaf de achterlijn zocht de spits een medespeler om voor een leeg doel te scoren, maar zijn pass bereikte geen ploeggenoot. Op die wijze ontsnapte Sparta aan de 1-0, maar een kantwisseling in het spelbeeld volgde hierdoor wel. Zo kreeg Weghorst uit een hoekschop van Steven Berghuis nog een prima mogelijkheid en ging een omhaal van Davy Klaassen net naast. Aan de andere kant probeerde Lauritsen het nog met een volley, maar ging zijn inzet een ruime meter over.

Het was Ajax dat in de laatste twintig minuten de klok sloeg en Sparta meer en meer in de problemen bracht. Via Weghorst waren de gastheren dan ook dicht bij de 1-0, maar zijn kopbal spatte uiteen op de lat. Even later ging een poging van Jorrel Hato maar net naast. Diezelfde Hato stond vlak hierna ook aan de basis van de volgende grote Ajax kans. Hij zette Taylor oog in oog met Olij, die de paal raakte. Tussendoor probeerde Hlynsson het nog met een afstandsschot die voor Matheus was. Ook in de acht minuten durende blessuretijd drong Ajax het meeste aan en kreeg het serieuze kansen. Zo stuitte Weghorst op Olij, raakte Youri Regeer de lat, ging een schot van Jorthy Mokio net naast en kopte Weghorst via Pelle Clement nogmaals op de lat. Waar de 1-0 in de lucht hing, was het Sparta dat in de vijfde minuut van de extra tijd scoorde. De bezoekers mochten namelijk een indirecte vrije trap nemen, nadat Matheus een terugspeelbal oppakte. Nassoh benutte die vrije trap, maar de vreugde was maar van korte duur. Vanaf de aftrap maakte Ajax via Youri Regeer de 1-1.

Zo eindigde het na een bizarre slotfase in 1-1 in de Johan Cruijff ArenA. Sparta stijgt door dit punt naar de 10e plaats. Volgende week komt FC Twente naar Het Kasteel.

Opstelling Sparta Rotterdam:

Nick Olij, Saïd Bakari, Marvin Young, Mike Eerdhuijzen, Patrick van Aanholt, Gjivai Zechiël (83. Joel Ideho), Mitchell van Bergen (82. Pelle Clement), Joshua Kitolano (67. Carel Eiting), Tobias Lauritsen, Kristian Hlynsson, Shunsuke Mito (67. Mohamed Nassoh)