fbpx
Home » Sparta verslaat Cambuur in besloten oefenwedstrijd

Sparta verslaat Cambuur in besloten oefenwedstrijd

18 februari 2025 - 14:54

Sparta Rotterdam heeft vanmiddag in een besloten oefenwedstrijd afgerekend met SC Cambuur. Op Het Kasteel eindigde het in 2-0. Nökkvi Thórisson maakte de openingstreffer, waarna Mitchell van Bergen vlak voor rust het andere doelpunt voor zijn rekening nam.

Aankomend weekend staat er voor Sparta Rotterdam geen competitiewedstrijd op het programma, waardoor de mannen van trainer Maurice Steijn vanmiddag oefende tegen de nummer vijf van de Eerste Divisie SC Cambuur. Steijn besloot om aan te treden met een mix van basisspelers en wisselspelers. Zo begonnen Mitchell van Bergen, Carel Eiting en Kristian Hlynsson in de basis, maar verschenen ook Youri Schoonderwaldt, Boyd Reith, Mike Kleijn en Nökkvi Thórisson aan de aftrap. Bij Cambuur, dat pas maandagavond in competitieverband weer in actie komt, stond alleen Mark Diemers in de basis, die afgelopen weekend ook speelde. In Ilias Alhaft startte er bij de Friezen echter ook nog een oud-Spartaan.

Na twee minuten leek Mitchell van Bergen al op weg naar de 1-0 toen hij na een goede actie ruimte vond voor het schot. Daan Reiziger voorkwam met zijn voet echter een vroege achterstand voor Cambuur. Achteraf bleek dat uitstel van executie, want na een kwartier spelen brak Sparta door een IJslandse goal alsnog de ban. Na handig door koppen van Kristian Hlynsson kwam Nökkvi Thórisson namelijk in kansrijke positie. Met een harde knal in de kruising zette de spits Sparta op voorsprong. Ook na de 1-0 bleef de formatie van Steijn de bovenliggende partij, waarbij het grote kansen op de 2-0 kreeg. Eerst redde Reiziger prima op een vrije trap van Hlynsson, waarna Gjivai Zechiël de goalie echt aan het werk zette. Op aangeven van Van Bergen had Reiziger echter een prima antwoord op het schot van de middenvelder. De beste kans op de 2-0 was voor Thórisson, die na opnieuw voorbereidend werk van Hlynsson, een vrije doortocht richting Reiziger had. Ditmaal kon de goalie zijn inzet wel keren.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Mischa Keemink)

Cambuur liet in het eerste halfuur weinig zien, maar kreeg plots in twee minuten tijd twee grote kansen. Eerst bracht Yoram van der Veen spits Michael de Leeuw in stelling, die handig wegdraaide. Met een schitterende redding en met hulp van de paal hield Youri Schoonderwaldt de Spartaanse voorsprong intact. Vlak hierna ging Van der Veen na een uitstekende rush voor eigen succes, maar schoot hij voorlangs. Sparta leek weer wakkergeschud na deze kansen en verdubbelde op slag van rust de marge. Carel Eiting gaf een sublieme steekpass op Van Bergen, waarna de aanvaller goed afdrukte: 2-0.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Mischa Keemink)

Die goal was de laatste actie van Van Bergen, die bij de start van de tweede helft werd vervangen door Ayoub Oufkir. Bij die start kwam Cambuur een stuk beter voor de dag dan in de eerste helft. Dat leverde na negentig seconden al een mogelijkheid op voor Bram Marsman, die zijn poging voor het doel van Schoonderwaldt langs zag gaan. Gabi Caschili was met een van richting veranderde voorzet dichter bij de 2-1. Zijn pass eindigde op de lat, waarna Ilias Alhaft de bal van dichtbij niet op doel kreeg. Sparta kwam deze aanvalsfase van Cambuur ongeschonden door en nam vervolgens de controle in de wedstrijd weer over. Op aangeven van Thórisson was er zelfs een reuzenkans voor Mohamed Nassoh. De rechtspoot schoot echter recht op Reiziger af. Vier minuten later was de Friese sluitpost wel kansloos bij een vrije trap van Zechiël, maar bracht de lat redding.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Carla Vos)

Hierna gebeurde er niet veel meer op een leeg Kasteel, waar Sparta nauwelijks meer in de problemen kwam, maar zelf ook niet veel creëerde. Alhaft kreeg in de slotfase nog een van de beste kansen met een prima afstandsschot, maar zag die over het doel van Schoonderwaldt zeilen. Namens Sparta waren er nog mogelijkheden voor debutant Quincy Hoeve en Rick Meissen, maar op beide doelpogingen hoefde Reiziger niet in actie te komen. Dat moest de doelman wel op een pegel van Nassoh, die Reiziger fraai keerde.

Tekst gaat verder onder de foto. (Foto: Carla Vos)

Daardoor eindigde het in 2-0 en won Sparta verdiend van Cambuur. Van het weekend staat er geen wedstrijd op het programma voor Sparta. Op 2 maart hervatten de Rotterdammers de Eredivisie met een thuiswedstrijd tegen Willem II.

Opstelling Sparta Rotterdam:

Youri Schoonderwaldt, Boyd Reith, Rick Meissen, Teo Quintero, Mike Kleijn (64. Giannino Vianello), Gjivai Zechiël, Mitchell van Bergen (46. Ayoub Oufkir), Carel Eiting, Nökkvi Thórisson (76. Quincy Hoeve), Kristian Hlynsson (83. Ayoni Santos), Mohamed Nassoh